AddThis Social Bookmark Button

Geriatri ve Onkoloji

Kanser tedavisinin hayvan için en iyi seçenek olarak belirlenmesi çok zor olabilir. Güvenilir bilgiler veteriner, web kaynakları ve kanser tedavi uzmanları da dahil olmak üzere pek çok kaynaktan elde edilebilir.

Kemoterapi (anti-kanser ilaçları) sık sık hayvanlarda bazı kanser türleri kontrol etmek için kullanılır ve tek başına veya örneğin ameliyat veya radyoterapi gibi tedavilerin diğer türlerine ilave olarak kullanılabillir. Damar içi yolla ya da doğrudan tümör içine, (hap) oral yoldan verilebilir.

Kemoterapiyle birlikte kullanılabilen bir çok ilaç vardır. Mineral ve vitaminler antioksidan ilaçlar çok önemlidir. Bunların dışında kemoterapiyle birlikte bazı anti kanser türleri de kullanılır.

© 2015 Ayrancı Veteriner  |  All rights


Veteriner

Etiketler: altındağ veteriner, altındağ veteriner klinikleri, ankara veteriner, ankara veteriner klinikleri, ayaş veteriner, ayaş veteriner klinikleri, bala veteriner, bala veteriner klinikleri, beypazarı veteriner, beypazarı veteriner klinikleri, çamlıdere veteriner, çamlıdere veteriner klinikleri, çankaya veteriner, çankaya veteriner klinikleri, cebeci veteriner, cebeci veteriner klinikleri, çubuk veteriner, çubuk veteriner klinikleri, elmadağ veteriner, elmadağ veteriner klinikleri, etimesgut veteriner, etimesgut veteriner klinikleri, gölbaşı veteriner, gölbaşı veteriner klinikleri, güdül veteriner, güdül veteriner klinikleri, haymana veteriner, haymana veteriner klinikleri, kalecik veteriner, kalecik veteriner klinikleri, kazan veteriner, kazan veteriner klinikleri, kızılcahamam veteriner, kızılcahamam veteriner klinikleri, nallıhan veteriner, nallıhan veteriner klinikleri, polatlı veteriner, polatlı veteriner klinikleri, şereflikoçhisar veteriner, şereflikoçhisar veteriner klinikleri, sincan veteriner, sincan veteriner klinikleri, veteriner kliniği ankara, veteriner klinikleri, veteriner klinikleri ankara, yenimahalle veteriner, yenimahalle veteriner klinikleri